Zostań członkiem

Często zadawane pytania

Na tej stronie znajdziesz odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania na temat Fit For Free. Jest duża szansa, że wśród nich znajduje się odpowiedź na Twoje pytanie.

Informacje ogólne

Jakie są godziny otwarcia klubu Fit For Free?

Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 23:00 oraz w weekendy od Sobota 8:00 do 20:00 i Niedziela 9:00 do 17:00.

Fit For Free ma bardzo korzystne ceny, czy nie jest przez to bardzo tłoczno?

Nie, ponieważ dzięki dogodnym godzinom otwarcia oraz dzięki specjalnie dobranym rodzajom karnetów ruch jest równomiernie rozłożony.

Czy macie zamiar otworzyć w przyszłości jeszcze inne oddziały F4F w Polsce?

Fit For Free jest młodą firmą, która stale poszukuje nowych możliwości i wciąż się rozwija. Jeżeli nastąpi rozwój i otworzymy w Polsce nowe kluby, wówczas z pewnością poinformujemy o tym naszych członków. Jeżeli zostaną otwarte nowe oddziały, z ta samą kartą członkowską będzie można trenować we wszystkich klubach Fit For Free.

Jeszcze nigdy nie ćwiczyłem w fitness klubie. Czy ktoś mnie wprowadzi?

Oczywiście, Fit For Free to klub fitness dla każdego, czyli zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Mamy bardzo przyjazne dla użytkownika urządzenia renomowanej firmy Precor. Nasi instruktorzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące treningu oraz działania maszyn, a pracownicy recepcji z przyjemnością oprowadzą po klubie i pokażą co gdzie się znajduje.

Czy mogę przyjść na trening próbny?

Tak, jednorazowe wejście kosztuje 39 zł i uprawnia do wejścia na czas nieograniczony oraz do korzystania z zajęć grupowych.

Czy macie także plany treningowe?

Oczywiście, we wszystkich naszych oddziałach oraz na naszej stronie internetowej są dostępne plany treningowe. Można także wspólnie z trenerem wybrać plan, który będzie Ci najlepiej odpowiadał.

Czy może zostać dla mnie opracowany osobisty plan treningowy?

Tak, wykupując trening wprowadzający za 39 zł nasz instruktor rozpisze dla Ciebie indywidualny plan treningowy, który będzie dostosowany do Twoich potrzeb i celów oraz uwzględni Twoje predyspozycje. Trening trwa 1 godzinę i oprócz ułożenia planu trener demonstruje ćwiczenia na maszynach oraz odpowiada na wszelkie pytania związane z treningiem.

Czy w ramach treningu wprowadzającego trener również rozpisze mi dietę?

Rozpisanie diety nie wchodzi w skład treningu wprowadzającego. Można natomiast skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem, które odbywają się w środy w godzinach 19-20.

Czy mogę ćwiczyć w innych klubach Fit For Free, korzystając z mojej karty członkowskiej?

Tak, z kartą członkowską Fit For Free można ćwiczyć we wszystkich klubach Fit For Free, także za granicą.

Czy ktoś inny może używać mojej karty członkowskiej?

Nie, Twoja karta członkowska jest imienna i nie może być przekazana innej osobie.

Zgubiłem swoją kartę członkowską, co teraz?

Pierwsza karta jest darmowa, natomiast wyrobienie duplikatu w przypadku zgubienia karty kosztuje 39 zł.

Czy mogę zacząć ćwiczyć od razu po zapisaniu się?

Zapisując się w recepcji klubu, można od razu zacząć ćwiczyć. Zapisując się przez Internet, należy się najpierw zgłosić w recepcji, w celu aktywowania członkostwa. Zaraz potem można od razu przystąpić do ćwiczeń.

Karnety

W jakim wieku można się zapisać do Fit For Free ?

Aby zostać członkiem Fot For Free trzeba mieć ukończone minimum 12 lat. Aby samodzielnie korzystać z siłowni trzeba mieć ukończone 16 lat. Dzieci w wieku od 12 do 15 włącznie lat mogą ćwiczyć pod nadzorem osoby dorosłej, która ma ukończone przynajmniej 16 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 roku życia, mogą zarejestrować się, jako Użytkownicy po uzyskaniu zgody od rodzica lub opiekuna prawnego. Karnet można wykupić wyłącznie wtedy, gdy rodzice podpisali formularz.

Czy mogę wykupić karnet na okres krótszy niż rok?

Tak, w ofercie mamy zarówno umowy roczne jak i miesięczne.

Czy mogę zwiększyć swój abonament?

Tak, oczywiście. Zawsze można zwiększyć abonament. W tym celu należy wypełnić odpowiedni formularz dostępny w recepcji klubu.

Czy mogę także zmniejszyć swój abonament?

Zmniejszenie abonamentu jest możliwe tylko przy umowie miesięcznej. Przy umowie rocznej można zmniejszyć abonament dopiero po pierwszym roku trwania członkostwa. Formularz z wnioskiem o zmniejszenie abonamentu należy złożyć w recepcji klubu z przynajmniej miesięcznym wyprzedzeniem.

Dlaczego muszę zapłacić za pierwszy miesiąc karnetu w recepcji klubu, skoro płatności będą pobierane w formie polecenia zapłaty?

Płatności pobierane są zawsze za miesiąc z góry, a polecenie zapłaty działa zazwyczaj po 3-4 tygodniach od daty rejestracji (po pozytywnej weryfikacji banku). Dlatego pierwsza płatność odbywa się w momencie podpisania umowy.

Dlaczego pobieracie opłaty tylko w formie polecenia zapłaty, nie mogę płacić gotówką?

Jest to bezpieczna forma pobierania płatności, dzięki której klient nie musi pamiętać o opłatach, a my nie musimy monitorować płatności klienta. Nie trzeba też stać w kolejce do kasy aby zapłacić za kolejny miesiąc - opłaty są pobierane z konta automatycznie. Ponadto, nie musimy zatrudniać dodatkowych osób na stanowisko kasjera, a Ty masz dzięki temu atrakcyjną cenę karnetu. Płatność gotówką jest możliwa jedynie przy płatności za cały rok z góry.

Czy ta forma zapłaty jest bezpieczna?

Polecenie zapłaty jest bezpieczną formą płatności. Kwota którą będziemy pobierać nie może być inna niż ta, która została ustalona w umowie więc klienci mogą być spokojni, że nie zostanie pobrane nic ponad kwotę abonamentu.

Czy wystarczy, że podam numer konta w umowie i płatności będą schodziły automatycznie?

Akceptacja polecenia zapłaty jest uzależniona od pozytywnej weryfikacji banku posiadacza rachunku. Formularz musi być poprawnie wypełniony i oprócz numeru konta zawierać imię, nazwisko i dokładny adres płatnika. Kluczowy jest przede wszystkim podpis płatnika, który musi być identyczny jak podpis na karcie wzoru podpisu w banku. Jeżeli z jakiegokolwiek powodu polecenie zapłaty będzie odrzucone przez bank należy skontaktować się z recepcją klubu w celu sprawdzenia powodu odrzucenia jak i uregulowania płatności.

Czy skoro podałam numer konta to nie muszę już sprawdzać płatności?

Systematyczne kontrolowanie płatności jest konieczne. Jeżeli płatności nie schodzą z konta, należy je w terminie uregulować w recepcji klubu bądź przelewem.

Zajęcia grupowe

Czy w Fit For Free mogę także chodzić na zajęcia grupowe?

Tak, Fit For Free oferuje również szeroki wybór zajęć grupowych. Koszt zajęć grupowych to 20 zł/ mc do abonamnetu. Mająć karnet bez ograniczeń można korzystać z wszystkich zajęć grupowych, natomiast mając karnet dzienny, ostatnie zajęcia grupowe, na które można wejść rozpoczynają się o godzinie 17:00.

Czy rezerwacja zajęć grupowych jest wymagana?

Tak, z dwóch powodów: aby zarezerwować sobie meijsce na sali oraz aby dać znać instruktorowi, że zajęcia się odbędą. W przypadku braku zapisów na godzinę przed rozpoczęciem zajęć moga być one odwołane. Na zajęcia zapisujemy się przez naszą stronę: http://www.fitforfree.pl/harmonogram_zajec/ najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem zajęć. Możliwa jest /harmonogram_zajec/ lub aplikacjrezerwacja dowolnej liczby zajęć w ciągu dnia.

W jaki sposób mogę anulować zarezerwowane zajęcia grupowe?

Po rezerwacji zajęć grupowych przez internet dostaniesz e-mailem automatyczne potwierdzenie rezerwacji. W mailu znajduje się link, za pomocą którego można anulować rezerwację. W razie problemów ze stroną, można też wysłać maila do klubu, gdzie zajęcia były rezerwowane.

Czy mogę wypróbować zajęcia grupowe zanim wykupię na nie abonament?

Tak, jako członek Fit For Free możesz w sposób całkowicie niezobowiązujący wypróbować trzy zajęcia grupowe. Jeżeli któraś z lekcji Ci się spodoba, wówczas możesz podwyższyć swój abonament w recepcji swojego klubu F4F.

Wyposażenie

Czy w oddziałach F4F można zakupić napoje?

Tak, we wszystkich klubach F4F znajduje się automat z kawą i herbatą oraz z napojami. Można również wykupić abonament na napoje izotoniczne YANGA, z których można korzystać bez ograniczeń. Koszt abonamentu na napoje to 16 zł/ mc - bidon F4F dostajesz od nas gratis :)

Jak wygląda kwestia szafek w klubie?

We wszystkich oddziałach F4F są dostępne bezpłatne szafki. Należy jedynie mieć swoją własną kłódkę. Można ją zakupić w recepcji klubu. Koszt kłódki na szyfr to 19 zł. Można również jednorazowo wypożyczyć kłódkę za 4 zł. Oczywiście można też przynieść swoją własną kłódkę :) Z szafki korzystamy tylko podczas treningu, po skończonym treningu należy udostępnić szafkę innym.

Czy w Fit For Free jest też dostępne solarium albo sauna?

Nie mamy w standardzie sauny, natomiast każdy klub Fit For Free wyposażony jest w solarium. Koszt opalania to 6 zł za 6 minut.

Rezygnacja

Jak mogę zrezygnować z abonamentu?

Aby zrezygnować z abonamentu należy złożyć pisemne wypowiedzenie umowy w recepcji klubu lub przesłać je pocztą. Obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia. W przypadku umów rocznych zakończenie abonamentu może nastąpić dopiero po uływie 1 roku (po roku umowa jest przedłużana automatycznie z miesiąca na miesiąc).

Czy muszę wypowiadać umowę roczną?

Tak, ponieważ jest to również umowa na czas nieokreślony z minimalnym okresem 1 roku, co oznacza, że po pierwszym roku umowa przechodzi w umowę miesięczną i można ją w każdej chwili wypowiedzieć zachowując miesięczny okres wypowiedzenia. Umowa nie wygasa sama.

Nie ma tutaj Twojego pytania?

Możesz wysłać wiadomość na adres poznan-stadion@fitforfree.pl!